LEŽIAK ZA STUDENA CHMELENÝ

Krušovický hlavný sládok Michal Havrda a jeho tím pracovali viac ako dva roky na unikátnej technológii studeného chmelenia, ktorá je výsadou predovšetkým malých pivovarov.

Studené chmelenie je proces, ktorý dokáže zo žateckého chmeľu dostať to najlepšie. Do už uvareného piva sa pridá Žatecký poloraný červeňák, ktorý v priebehu dozrievania pri nízkej teplote ležiak obohatí o charakteristickú chmeľovú vôňu a výrazné chmeľové doznievanie.

Výsledkom je nový vyladený Ležiak za studena chmelený, ktorý má vďaka tejto technológii bohatšiu a výraznejšiu chmeľovú vôňu. Spodné kvasenie tohto ležiaka s obsahom alkoholu 4,8% navodzuje príjemnú chuť. Takisto vyniká vyváženou chuťou, príjemnou chmeľovou arómou, výraznejšou horkosťou a jedinečným chmeľovým charakterom.

Limitovanú edíciu nájdete vo vybraných prevádzkach TU.

SVÄTOMARTINSKÉ

Mimoriadne horký filtrovaný svetlý špeciál s jedinečnou chmeľovou vôňou a s plnou chuťou čerstvého chmeľu.

Záver jesene sa od nepamäti spája s odpočinkom po celoročnej práci. Je to čas, keď je úroda už pod strechou a keď sa naši predkovia počas adventného pôstu odmieňali svätomartinským hodovaním.

Odmeňte sa aj vy pivným špeciálom z prvej tohtoročnej úrody ručne česaného žateckého chmeľu. Krušovickí sládkovia ho v pivniciach pivovaru nechali zrieť celých 5 týždňov, aby ste si na sviatok sv. Martina mohli vychutnať to najlepšie, čo tohtoročná úroda priniesla.

Vychutnajte si túto limitovanú edíciu, ktorú od konca októbra do vypredania zásob nájdete vo vybraných prevádzkach TU.

MUŠKETÝR

Pivo Mušketýr vyniká vysokou plnosťou a zlatistou farbou. Tieto vlastnosti mu dodávajú štyri druhy použitých sladov – slad český a tri druhy sladov špeciálnych. Žatecký chmeľ zaisťuje príjemnú horkosť a jemnú chmeľovú vôňu. To všetko spolu s vodou čerpanou z artézskych studní z Křivoklátskych lesov vytvára lahodnosť a jedinečnosť tohto piva.

Špeciál Mušketýr si môžete vychutnať po celý rok v pube Rudolfinum.

KAZBEK

Kráľovský štandard
klasického českého piva

Kazbek je špeciálna odroda chmeľu typická silnou korenisto-citrónovou vôňou. Preto je skutočným zážitkom pre všetkých milovníkov plných pív českého typu. Navyše sa výborne hodí k tradičným špecialitám a k mäsitým jedlám. Limitovaná edícia tohto unikátneho piva bola vyrobená v spolupráci s krušovickými pivovarníkmi a s Chmelárskym inštitútom v kráľovskom pivovare Krušovice.

Tento špeciál bol dostupný v limitovanom množstve vo vybraných prevádzkach začiatkom tohto roka.

V prípade záujmu ho prinesieme v limitovanej edícii aj budúci rok.

PŠENIČNÉ

Krušovice Pšeničné je nefiltrované pivo, jemne mútne, s vyššou penivosťou a intenzívnou vôňou spolu s väčšou rezkosťou. Vyznačuje sa veľmi ľahkou a harmonickou chuťou, doplnenou o ovocné tóny. Je skvelým osviežením a príjemným spestrením pre tých, ktorí radi objavujú netradičné a zaujímavé chute.

Tento špeciál v limitovanej edícii si môžete vychutnať iba v pube Rudolfinum.

MALVAZ

Staročeský Malvaz je ukážkou umenia krušovických sládkov, ktoré sa dedí po generáciách a je prísne strážené. Tento typ piva bol vždy vyrábaný pri významných situáciách. Základom tohto 13°polotmavého špeciálu je tradičný technologický postup výrob silného ležiaku za použitia vody špičkovej kvality z vlastných podzemných vrtov, výberových sladov a žateckého chmeľu. Sila a chlebnatosť staročeského Malvazu je vyrovnávaná výraznejšou, dlhšie trvajúcou, príjemnou, až zamatovou horkosťou.  Sýto zlatá, až jantárová farba predznamenáva intenzívny zážitok z plnej chuti, ktorá dlho pretrváva. Je určený pre skutočných pivných fajnšmekrov.

Tento špeciál v limitovanej edícii si môžete vychutnať iba v pube Rudolfinum.

Nájdite prevádzky so špeciálmi