$slide['image']['alt']

KRÁĽOVSKÁ SÚŤAŽ O VSTUPENKY NA PREDSTAVENIE

Vyplň nasledujúci formulár a budeš automaticky zaradený do žrebovania o 2 vstupenky na predstavenie podľa vlastného výberu.

Predstavenia

Aj toto leto ťa na Letných Shakespearovských slávnostiach čakajú kráľovské herecké výkony.

DVAJA PÁNI
Z VERONYMajstrovská komédia plná rafinovaných humorných slovných hračiek a prudkých citových zvratov. Aj keď sa jedná o jednu z prvých hier autora, naplno v nej ukázal svoj komediálny a básnický talent. Hra má síce klasickú zápletku v stavbe dramatického textu, ale ponúka inscenátorom rôzne možnosti pri spracovaní diela. Cítiť v nej dozvuky commedie dell‘ arte a režisér posilnil práve túto stránku pri inscenovaní textu. LSS sa k inscenácii vracajú v obnovenom naštudovaní po piatich rokoch, vychádzajúc z režijného konceptu Petra Mankoveckého.

ZIMNÍ POHÁDKAMáte niekedy pocit, že sa okolo vás všetci pretvarujú a klamú? Že ani milovanej bytosti nemôžete veriť? Čo keď je všetko inak a mýlite sa vy? Dokážete si svoju vinu a chybu priznať? A je vôbec možné pravdu odhaliť? Smrť, krutosť a žiarlivosť sú ústrednými témami všetkých Shakespearových diel. V tejto hre je však dôležité aj ponaučenie. Človek by totiž nemal súdiť bez toho, aby mal poriadne overené fakty. Rozprávkový príbeh o zničujúcej žiarlivosti, nádeji a zázrakoch situoval William Shakespeare na Sicíliu a do Čiech, ktorým prekvapivo venoval more. Hosťujúce predstavenie pražských divadelníkov je jedinečnou príležitosťou, pretože táto hra sa na divadelných doskách príliš často neinscenuje.

RÓMEO A JÚLIANepochybne najväčšia ľúbostná tragédia všetkých čias, ku ktorej sa autori a umelci neustále vracajú. Režisér predstavenia sa snažil postaviť hru na východiskách čistej lásky v nepriateľskom prostredí, ktorá prináša nádej a možnosť odpustenia. Zároveň poukazuje na súčasnú polarizovanú spoločnosť a prostredníctvom čistého citu absurdne zakázanej lásky jej nastavuje zrkadlo.

KOMÉDIA OMYLOVNajkratšia hra z pera Shakespeara, v ktorej prekračuje hranice tradičných žánrov. Spočiatku to vyzerá na tragédiu, čoskoro sa však hra dostáva až do polohy frašky. Najmä dialógy pána a sluhu sú priam lekciami, ako by mohla vyzerať aj moderná cirkusová klauniáda. Autor v nej rozvíja zaujímavú hru s protikladmi a paradoxmi, ale aj brilantnú úvahu o vzťahoch muža a ženy. „Svojim spôsobom je Komédia omylov bláznivým kolotočom strát a nálezov“, hovorí shakespearista Martin Hilský.

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENYBianku by chcel každý, Katku ale nik! Dievča je to viac než protivné a vzdorovité. Ich otec však trvá na svojom prianí, že Katka sa musí vydať ako prvá. Tak začína príbeh plný krásnych zmätkov a brilantných dialógov. Kto si vezme Bianku? A kto skrotí Katku? Ostravské naštudovanie obľúbenej Shakespearovej komédie sa v preklade Jiřího Joska vracia v réžii Vojtěcha Štěpánka k pôvodnému štýlu uvádzania tejto hry.

Kde čapujeme?